Nowy certyfikat i... nowa podatność od Atlassiana

By in
Nowy certyfikat i... nowa podatność od Atlassiana

Atlassian udostępnił kolejny certyfikat dotyczący Jiry Cloud. Tym razem można potwierdzić swoje kompetencje jako Organization Admin. Co ważne, certyfikat może pomóc w uzyskaniu statusu Atlassian Certified Expert. Z mniejszym entuzjazmem przekazuję też informację o podatności Confluence, której rozwiązanie wymaga upgrade aplikacji.

Atlassian, co zrozumiałe, konsekwentnie rozwija i promuje aplikacje cloudowe. Jednym z elementów tych działań jest nowa certyfikacja dot. Organization Admin, a więc roli, która występuje tylko w Cloud. Certyfikat jest jednym z wymagań do zdobycia tytułu Atlassian Certified Expert. Więcej informacji oraz możliwość zapisu znajdziecie TUTAJ. Egzamin jest dostępny w niższej cenie (100$ zamiast 249$) przez ograniczony okres.

Zapraszam też do moich poprzednich wpisów na temat przygotowań do egzaminów:
Jak zostać certyfikowanym administratorem Jira
Przygotowanie do egzaminu ABP-220

Podatność Confluence

Mniej pozytywna wiadomość dotyczy podatności o wysokim stopniu ryzyka wykrytej w Confluence. Opis od Atlassiana nie jest dla mnie zbyt precyzyjny, mówi o tym, że luka bezpieczeństwa pozwala uwierzytelnionemu atakującemu na dostęp do zasobów, które mogą być dalej wykorzystane do destabilizacji całej aplikacji.

Więcej info na temat podatności znajduje się TUTAJ oraz TUTAJ

Podatne wersje:

  • >= 7.13.15 i < 7.13.19
  • >= 7.19.7 i < 7.19.11
  • >= 8.1.1 i < 8.4.1

Jeśli posiadasz aplikację w jednej z powyższych wersji, należy ją podnieść do

  • 7.13.19,
  • 7.19.11,
  • 8.4.1 lub do najnowszej.

Jeśli potrzebujesz pomocy z upgrade aplikacji w swojej organizacji napisz na contact[at]jiraforthepeople.com lub skorzystaj z zakładki KONTAKT.

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *