O autorze

Cześć, nazywam się Łukasz Przybyłowicz. Jestem certyfikowanym ekspertem Atlassiana oraz administratorem systemów Linux. Moje początki z informatyką sięgają jeszcze lat 90, kiedy robiłem strony www z pomocą programów takich jak Pajączek, Frontpage czy… Notatnik. W tych złotych czasach, w 2001, zarobiłem swoje pierwsze pieniądze za stronę internetową. Niewiele, ale starczyło, żeby kupić pierwszą gitarę. Mam ją do dziś. Od tego czasu muzyka zajęła pierwsze miejsce w moim życiu. Nagrałem trzy solowe albumy, współprowadziłem szkołę muzyczną, pojechałem w trasę koncertową, pracowałem z dziećmi i młodzieżą. Ale z czasem świat IT zaczął upominać się o mnie, wróciłem więc żeby rozwijać się dalej.

 

Dlaczego stworzyłem blog jiraforthepeople.com?

  • żeby zaspokoić swój głód dziennikarsko-redaktorski (pracowałem kilka lat jako dziennikarz)
  • bo lubię dzielić się wiedzą i wymieniać doświadczenie (byłem też nauczycielem)
  • bo odnajduję się w roli administratora Jira i chciałem wnieść swój wkład w społeczność Atlassian

Niezależnie od roli, w którą się wcielam, najważniejsze są dla mnie dwie postawy: ucznia i nauczyciela. Z jednej strony chętnie przekazuję swoją wiedzę innym, z drugiej słucham i zadaję pytania, bo zawsze zakładam, że ktoś wie coś, czego nie wiem ja.


Jeśli potrzebujesz konsultacji z zakresu konfiguracji, migracji czy customowych rozwiązań w produktach Atlassian – jestem gotów, by pomoc.  Zapraszam do kontaktu na LinkedIn, contact [at] jiraforthepeople.com lub przez formularz.