Daj sobie pomóc, czyli Jira Helpers

By in
Daj sobie pomóc, czyli Jira Helpers

Bieżąca pomoc użytkownikom to codzienność w pracy Administratora Jira. Pierwszym krokiem do ustalenia co należy zrobić jest tzw. gap analysis, czyli różnica między obecnym a docelowym stanem konfiguracji. Jira oferuje tu pomocne narzędzia: zapoznajcie się z Jira Helpers.

Rozwiązując problemy zgłaszane przez użytkowników warto znać kontekst oraz wszystkie elementy, które mogą mieć na nie wpływ, np.
– Ustawienie globalne (Global Permissions)
– Uprawnienia na poziomie projektu (Screen Scheme, Notification Scheme, Permission Scheme, Issue Security Scheme, Field Configuration Scheme)
– Ustawienia na poziomie użytkownika (Default User Preferences)

Czasem warto ułatwić sobie zadanie i wspomóc się wbudowanymi mechanizmami, które dadzą nam szczegółowe informacje na temat konfiguracji. Jira Helpers pomogą nam sprawdzić drożność powiadomień, dostępy oraz widoczność pól w kontekście danego zadania. Aby uruchomić Permission i Notification Helper należy na widoku zadania wywołać menu administratora („.” lub „gg” na klawiaturze). Z kolei, żeby znaleźć problem z konfiguracją pól trzeba wybrać Configure Fields -> Where is my field? na widoku tworzenia bądź edycji zadania (create/edit screen). Poniżej możecie zobaczyć jak wyglądają opisane narzędzia.

Zapraszam do komentowania i kontaktu: contact@jiraforthepeople.com.

 

 

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *