Naucz się kodować w Jira i wykorzystaj jej potencjał

By in
Naucz się kodować w Jira i wykorzystaj jej potencjał

Nareszcie. Książka, która pozwoli wejść administratorom na kolejny poziom i zacząć rozszerzać możliwości Jira za pomocą skryptów. Przed Wami „Atlassian Jira Server & Data Center. Programowanie rozwiązań w projektach biznesowych”.

Post zamieszczam jeszcze przed przerobieniem książki, dlatego posłużę się tekstem promocyjnym. Ale już teraz widzę, że to obowiązkowa pozycja dla wszystkich adminów, którzy chcą zrobić prawdziwy użytek z elastyczności jaką oferuje Jira. Sam jestem zagorzałym fanem skryptowania, na co dzień piszę w SIL (Simple Issue Language), więc tym bardziej zamierzam zgłębić wiedzę, jaką w swojej książce zawarł Jakub Kalinowski. Co więcej, jeśli się nie mylę, jest to pierwsza polska książka o Jira. Można ją nabyć m.in. na https://czytam.pl/atlassian-jira-server-data-center-jakub-kalinowski-1064897

Przygotowanie własnych rozwiązań może niekiedy przysporzyć wielu problemów. Dzieje się tak z kilku powodów. Po pierwsze dokumentacja w tym zakresie jest szczątkowa i mocno rozproszona. Drugą sprawą jest to, że o ile nawet ma się dobre umiejętności programowania, to pozostaną one bezużyteczne bez znajomości specyfiki bibliotek Java API i głębokiej wiedzy administratora Jiry. Wyjściem naprzeciw tym problemom może być książka Jakuba Kalinowskiego „Atlassian Jira Server & Data Center. Programowanie rozwiązań w projektach biznesowych”. Założeniem publikacji jest przedstawienie w sposób zwięzły Java API Jiry i sposobów jego wykorzystania w skryptach Grooviego i aplikacjach Java. Adresatami książki są przede wszystkim administratorzy Jiry, którzy mimo dużego doświadczenia z różnych względów nie tworzyli rozwiązań skryptowych. Publikacja może być też traktowana jako podręcznik dla osób, które zaczynają karierę dewelopera Jiry i chcą znaleźć podstawowe informacje w jednym miejscu.

3 Comments
  1. Przypadkiem tutaj trafiłam i patrzę, a tu książka o jira i to po polsku!
    Lecę kupować, a tą stronę dodaję do zakładek, by mi gdzieś nie umknęła. 🙂

  2. Hi – is your „Atlassian Jira Server & Data Center. Programming solutions” book available in English?

    1. Hello, the book is not written by me but Jakub Kalinowski, the author of the blog: https://atlasskit.pl/en/
      And from what I know there are no English version yet. But you are not the first person asking that, so I hope the translation will come to live soon;)

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *