Jira Day 2021

By in
Jira Day 2021

Użytkownicy Jira też mają swój dzień! I to największy w środkowej Europie. Mowa tu u Jira Day, do którego przygotowania właśnie trwają. To świetna okazja, żeby zasięgnąć rady ekspertów i wymienić doświadczenia, zwłaszcza w obliczu ostatnich decyzji Atlassiana – wygaszaniu Jira Server.

Tak, jak w zeszłym roku będzie to edycja zdalna. Organizator – Deviniti – zdecydował się na dwa narzędzia, na których opierać się będzie konferencja. Do transmisji wystąpień i interakcji ze słuchaczami wykorzystany zostanie Meeting Application. Z kolei narzędziem do rozmów, zadawania pytań i pozostałej komunikacji podczas trwania wydarzenia będzie najprawdopodobniej Slack.. Sukces poprzedniej edycji – 4 dni trwania, prawie 2000 uczestników i ponad 30 wystąpień – każe sądzić, że tegoroczna będzie co najmniej tak samo udana.

Myślę, że zainteresowanie będzie tym większe, iż Atlassian ogłosił wsparcia i rozwoju Jiry w wersji Server. Dla wielu firm to konieczność podjęcia decyzji co dalej. Jeśli zamierzają zostać przy aplikacji Atlassiana, czeka ich migracja do chmury, przejście na wersję Data Center lub utrzymywanie niewspieranej aplikacji. Myślę, że będzie to jeden z najpopularniejszych tematów tegorocznej imprezy.

W tym momencie trwa Call for papers, czyli zbieranie zgłoszeń potencjalnych prelegentów. Nie będę ukrywał, że sam również zgłosiłem swój udział. Temat? Mój ulubiony – skryptowanie:)

 

 

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *